Specialist recrutare personal

Full time @Swiss Optik International în Medicină
  • Bucuresti, Romania
  • Dată publicare : aprilie 23, 2024
  • Salariu: RON5,000.00 - RON6,000.00 / lună

Detalii job

  • Nivel carieră Senior level (>5 ani)

Descriere job

Cerințe:

Absolvent studii superioare

Pasionat de domeniul resurselor umane – experienta de minim 5 ani in recrutarea si selectia de personal

Capacitate de planificare si organizare a activitatii

Cunostinte de utilizare a pachetului Microsoft Office

Abilitati de comunicare si relationare

Ambitie , determinare , dinamism si creativitate

Condiții:

Programul de lucru de luni-vineri de la ora 09:00-18:00

Venitul net este intre 5000-6000 lei pe luna

Telefon de serviciu

Beneficii anuale in functie de performante

Negociere personalizata in cadrul interviului

Responsabilități:

Desfasurarea proceselor de recrutare , selectie si inductie a personalului

Identificarea si administrarea canalelor de recrutare potrivite pentru posturile vacante

Conceperea si postarea anunturilor de recrutare pe baza discutiilor cu sefii de departamente

Diminuarea fluctuatiei de personal

Selectarea candidatilor pe baza CV-urilor in functie de profilul candidatului si cerintele postului

Capacitatea de a urmari si solutiona mai multe proiecte de recrutare/selectie in paralel

Contactarea candidatilor selectati in vederea programarii interviurilor

Sustinerea interviurilor

Evaluarea candidatilor si a personalului aqngajat

Informarea candidatilor cu privire la rezultatul procesului de selectie

Coordonarea procesului de training pentru candidatii selectati

Administrarea si actualizarea bazei de date a candidatilor

Intocmirea si transmiterea de rapoarte specifice catre managementul companiei

Elaborarea si realizarea ofertelor de angajare

Implicarea in diverse actiuni ce tin de intocmirea fiselor de post , instruirea , integrarea , evaluarea , motivarea , dezvoltarea resurselor umane si alte activitati ce tin de departamentul HR

Intocmirea si transmiterea diverselor raportari periodice

Studierea pietei fortei de munca pentru domeniul de activitate specific firmei , culegerea de informatii necesare imbunatatirii calitatii procesului de selectie/recrutare

Competențe necesare