Ospatar-Barman de hotel – in Otopeni

Full time @Comtel Focus SA în Turism / HoReCa
  • Otopeni, Romania
  • Dată publicare : mai 16, 2024

Detalii job

  • Nivel carieră Entry level (<2 ani)
  • Nivel studii Necalificat

Descriere job

Candidatul Ideal

Ti-ar placea sa fii imaginea hotelului nostru?

Sa fii o gazda buna, sa oferi informatii si sa oferi serviciile hotelului, totul cu buna dispozitie si zambitor…

Te diferentiezi prin :

Esti energic, organizat, corect si orientat catre nevoile oaspetilor;

Vorbesti limba engleza sau alta limba de circulatie internationala;

Iti place sa lucrezi in echipa dar in acelasi timp esti o persoana multitasking;

Ai experienta de lucru ca si ospatar/barman – poate reprezenta un avantaj;

Descrierea jobului

Participa la efectuarea mise-en-place-ului

Intampina clientii si efectueaza servirea oaspetilor conform normelor si procedurilor de lucru ;

Cunoaste foarte bine continutul listelor cu preparatele si bauturile oferite oaspetilor ;

Promoveaza hotelul si serviciile oferite oaspetilor;

Incaseaza contravaloarea serviciilor oferite de catre hotel;

Intocmeste si inregistreaza corect comenzile oaspetilor si notele de plata;

Colaboreaza strans cu echipa de la bucatarie a hotelului.

Programul de lucru : in ture de 8 ore/zi.

Oferim urmatoarele beneficii :

– abonament servicii medicale

– tichete de masa

– decontare transport

– cantina

– prime si beneficii de performanta, prima anuala de vacanta etc.

Competențe necesare