Dispecer Coordonator Transport Marfa

Full time @VITRANS în Transport / Logistică
  • Bacau, Romania
  • Dată publicare : ianuarie 26, 2024
  • Aplică până la : martie 31, 2024
  • Salariu: 5.000 lei - 10.000 lei / lună

Detalii job

  • Nivel carieră Mid level (2-5 ani)

Cum arata profilul viitorului coleg pe care il vrem in echipa noastra:

  • Persoana dinamica, cu abilitati de comunicare, negociere si spirit de echipa;
  • Persoană organizată si ordonată;
  • Limba engleză scris si vorbit la nivel avansat;
  • Cunostinte utilizare PC: Word, Excel, Outlook;
  • Studii superioare finalizate;
  • Minim 2 ani experienta in domeniul transporturilor de marfa;
  • Cunoștințe generale specifice pieței transporturilor și a legislației;
  • Limba italiana reprezinta un avantaj;

Ce responsabilitati va avea viitorul coleg:

  • Identificarea celor mai bune solutii de transport pentru flota proprie de camioane si pentru casa de expeditii;
  • Negocierea si transmiterea comenzilor de transport;
  • Organizarea transporturilor in cele mai bune conditii, cu respectarea calitatii si termenelor cerute de standardele firmei;
  • Urmarirea comenzilor de transport din momentul lansarii si pana in momentul livrarii;
  • Mentinerea contactului permanent cu soferii pentru a remedia eventualele probleme ivite pe traseu (probleme de natura tehnica, intarzaieri etc.);
  • Contactul permanent cu clientii si subcontractorii pentru asigurarea livrarilor in timp util;
  • Verifica acuratetea intocmirii documentelor de transport;
  • Identificarea de noi clienti impreuna cu departamnetul de vanzari :
    • contactare si ofertare de noi clienti;
    • activare pe site-urile de intermediere transporturi;
    • networking si contacte personale;
  • Tine evidenta curselor si verifica productivitatea flotei aflate in exploatare;
  • Tine evidenta soferilor aflati in coordonare, a zilelor muncite sau kilometrilor parcursi;
  • Colaboreaza cu celalalte departamente din companie

Ce iti oferim:

  • Un plan de cariera si o metoda de lucru bazata pe obiective financiare (operationale, non-operationale) si de dezvoltare personala
  • Salariu fix corespunzator cu experienta;
  • Bonus de perfomanta lunar pe o grila prestabilita si agreata;
  • Traininguri si programe de dezvoltare in functie de planul de cariera stabilit impreuna;
  • Un mediu de lucru placut si tanar

Competențe necesare