Contabil / Contabil Junior

Full time @Best Expert Office în Prestări servicii
  • Bucuresti, Romania
  • Dată publicare : martie 5, 2024
  • Aplică până la : aprilie 30, 2024
  • Salariu: 2.000 lei - 4.000 lei / lună

Detalii job

  • Nivel studii Absolvent

Descriere job

Candidatul Ideal :

Studii superioare finalizate in domeniul economic, preferabil contabilitate sau finante;

Minim 5 ani experiență în cadrul unei societăți de contabilitate sau în cadrul unui departament de contabilitate;

Cunoștințe solide de legislația fiscală și contabilă;

Atenție la detalii și precizie în efectuarea calculelor, cu acuratețe în prelucrarea documentelor;

Abilități avansate de utilizare a programelor de contabilitate Saga;

Foarte bune cunostinte ale pachetului Microsoft Office (ex: word, excel );

Capacitatea de a lucra cu termene limita stranse si de a gestiona mai multe sarcini simultan;

Atitudine pozitivă, abilități de comunicare și colaborare eficientă în echipă;

Disponibilitate de a lucra la biroul nostru.

Descrierea jobului

Responsabilitati:

Tinere evidenta contabila pentru un portofoliu de clienti din domenii diverse;

Primește, verifică și înregistrează în soft dedicat documentele contabile în conformitate cu normele contabile;

Înregistrează corect și în timp util operațiunile financiar-contabile;

Întocmește și verifică state de plată și documente pentru partea de administrare de personal;

Elaborarea și prezentarea rapoartelor financiare lunare, trimestriale și anuale;

Menține comunicarea cu superiorii;

Alte activități specifice domeniului de salarizare și contabilitate.

Beneficii:

  • Contract de munca pe perioada nedeterminata – stabilitate pe termen lung;
  • Mediu de lucru placut ;
  • Program de lucru: 9.00 – 18.00 (cu o ora de pauza de masa);
  • Suportul unei echipe cu pregatire profesionala solida si experienta in domeniu de peste 15 ani.

Pachet salarial atractiv;

Conditii optime pentru desfasurarea activitatii;

Un mediu de lucru care încurajează atât munca în echipă și inițiativă personală;

Suntem firma de contabilitate membra CECCAR,cu o echipa tânăra și dinamica,ne plac automatizarile și sa ne facem Munca ușoară.

RUGAM SA APLICE DOAR CANDIDAȚII CARE SE POTRIVESC CERINȚELOR!

Competențe necesare