Supply Chain Manager

Full time @PROFESIONAL LEASING în Mașini / Auto , în Transport / Logistică
  • Bacau, Romania
  • Dată publicare : iunie 26, 2024
  • Salariu: €3,500.00 - €5,000.00 / lună

Detalii job

  • Nivel carieră Manager / Executiv

Descriere job

Competențe

  • Experiență de management în operațiunile lanțului de aprovizionare (achiziții/logistică) într-un mediu de producție sau logistică/depozitare;
  • Abilități puternice de conducere;
  • Abilități excelente de negociere și influență;
  • Gandire strategică;
  • Integritate și seriozitate.
  • Comunicare eficientă la toate nivelurile;
  • Abilitati de luare a deciziilor în situații complexe;
  • Adaptabilitate, abilitate de relaționare cu oamenii și de organizare a proiectelor în derulare;

Cunostințe și calificări necesare

  • Experienţă minim 5 ani într-o poziţie de conducere, in companii de productie/industrial.
  • Competențe privind implementare ERP
  • Studii superioare economice  sau tehnice, preferabil in domeniul logistică.
  • Experiență relevantă în managementul achizițiilor
  •  experiență în transport: TMS
  •  experiență în warehouse management: WMS
  • Cunoștințe de limba engleza (nivel avansat).
  • Permis auto cat. B

Descrierea jobului

  • Gestionarea performantă a lanțului de aprovizionare, optimizarea fluxului de transport și implementarea unor practici eficiente, contribuind la eficiența operațională și succesul companiei.
  • Elaborarea de strategii privind cresterea eficienței activităților coordonate pentru minimizarea costurilor și creșterea efectivă a veniturilor.
  • Implementarea de noi sisteme de management în depozit, automatizare și robotizare în depozite vizand eficiența operațională.
  • Gestionarea și coordonarea echipei prin îndrumare și suport, având ca obiectiv dezvoltarea profesională și crearea unui mediu de lucru eficient și motivant.
  • Implementarea unui sistem de raportare a performanței lanțului de aprovizionare și propunerea de sugestii pentru optimizare.
  • Elaborarea de sisteme de planificare si urmarire a activitatilor de aprovizionare terti si tehnic-auto, productie vs livrari.
  • Optimizarea spațiului de depozitare și implementarea unui sistem eficient de gestiune a stocurilor.
  • Dezvoltarea relatiilor de afaceri, pe linie aprovizionare-logistica-transport.
  • Menținerea în permanență a legăturii cu actualii și potențialii furnizori de produse ce fac  sau vor face parte din portofoliul companiei.
  • Organizarea și coordonarea activității centrelor de colectare maculatură din punct de vedere logistic, comercial si administrativ.

Beneficii

  • Pachet salarial corepunzător cu experiența conform cu pozitia prezentată;
  • Bonusuri, în funcție de performanțele obținute;
  • Zile de concediu de odihnă suplimentare;
  • Tichete de masă 30 lei/zi lucrată;
  • Prime pentru diferite ocazii Paște, Crăciun, zi de naștere;
  • Abonament medical;
  • Asigurare de viață;
  • Mașină de serviciu, laptop, telefon;
  • Descrierea companiei

GRUPUL VRANCART activează în piața din România prin companiile sale – Vrancart ., Rom PAPER, Vrancart Recycing și ECOREP GROUP – în domenii conexe reușind să integreze în circuitul de producție deșeurile de hârtie și carton în produsele realizate. Prin intermediul tuturor activităților pe care le desfășoară în piața din România, Grupul VRANCART și-a asumat implicarea directă în dezvoltarea durabilă a economiei circulare, fiind un susținător direct al industriei locale.