Office Assistant

Full time @Dconcept Creative Studio SRL în Construcții , în Imobiliară , în Prestări servicii
  • Romania
  • Dată publicare : mai 21, 2024
  • Salariu: RON2,500.00 - RON3,000.00 / lună

Detalii job

  • Nivel carieră Entry level (<2 ani)
  • Nivel studii Absolvent

Descriere job

Candidatul Ideal

– cunoaşterea limbii engleze – nivel mediu;
– abilități în corectarea și stilizarea textelor;
– cunoştinţe PC: pachetul MS Office, utilizare e-mail, navigare internet;
– experienţă în întocmirea actelor de contabilitate primară reprezintă o necesitate.

Descrierea jobului

RESPONSABILITĂȚI:
– Preia şi redirecţionează apelurile telefonice
– Execută lucrări de birou: tehnoredactarea documentelor, clasarea dosarelor, utilizarea de fotocopiatoare sau păstrarea şi operarea în diverse registre de evidenţă; scanare, printare, fotocopiere.
– Asigură activitatea de primire, înregistrare, repartizare şi predare a corespondenţei, precum şi expedierea acesteia către destinatari.
– Participă activ la organizarea evenimentelor companiei, creează și redactează știrile, noutățile companiei.
– Preia, înregistrează, repartizează corespondenţa, redactează texte.
– Menține corespondenţa cu partenerii societăţii ( telefoane, notificări, curierat, e-mail, skype, etc.).
– Participă la diverse întâlniri şi întocmeşte minute şi procese-verbale la încheierea acestora.
– Asigură activitatea de protocol în cadrul întâlnirilor, în conformitate cu cerinţele zilnice.
– La cererea conducerii întocmeşte diverse situaţii statistice, analitice şi alte documente.
– Întocmeşte actele contabile primare şi răspunde pentru întocmirea corectă a lor, conform legislaţiei în vigoare.
– Se ocupă periodic de aprovizionarea cu rechizite şi alte materiale necesare pentru buna funcţionare a biroului.
– Solicită oferte de preţ de la furnizori, plasează comenzile furnizorilor şi verifică produsele comandate.
– Ţine evidenţa facturilor de la furnizori, transmite facturile spre plată (bancă sau numerar).
– Menţine legătura cu furnizorii pentru diverse probleme.