Manager Proiecte– sector industrial

Full time @PROFESIONAL LEASING în Producție
  • Bacau, Romania
  • Dată publicare : ianuarie 24, 2024
  • Aplică până la : martie 31, 2024
  • Salariu: 15.000 lei - 20.000 lei / lună

Detalii job

  • Nivel carieră Mid level (2-5 ani)

PROFESIONAL LEASING recruteaza Manager Proiecte pentru clientul sau cu experienta in sector industrial

Locatie: Bacau

Rolul unui Manager Proiecte în sectorul industrial – este legat de succesul unui proiect, iar abilitățile sale, cunoștințele și experiența joacă un rol esențial în atingerea obiectivelor proiectului și în livrarea acestuia la timp și în cadrul bugetului.

Ce ne dorim:

  • Diplomă sau o certificare în gestionarea proiectelor, cum ar fi certificarea PMP (Project Management Professional).
  • Experiență considerabilă în gestionarea proiectelor, inclusiv gestionarea resurselor, a bugetelor și a termenelor.;
  • Bune abilități de planificare: să creeze planuri detaliate de proiect, care să includă obiective, resurse necesare, termene și bugete.
  • Cunostinte avansate de utilizare a MS Office – Excel, Word, Outlook
  • Bun comunicator ­ – comunicarea eficientă cu membrii echipei, stakeholderii și alte părți interesate este esențială
  • În funcție de natura proiectului, managerul de proiecte ar putea avea nevoie de o înțelegere tehnică a domeniului de activitate relevant.

Responsabilitati:

  • Gestionarea si realizeaza proiectele in toate etapele lor (scriere, implementare, decontare, monitorizare)
  • Verificarea conformitatii documentelor transmise de catre beneficiar si necesare ca si anexe ale proiectului
  • Intocmirea documentatiei specifice: plan de afaceri, cereri de finantare, analiza cost beneficiu, alte documente prevazute in ghidul solicitantului
  • Raspunde la solicitarile de clarificari/informatii suplimentare
  • Intocmirea cererilor de prefinantare/ rambursare/ plata/ transfer, dosare de achizitii, rapoarte de progres, acte aditionale etc.

Ce oferim:

  • Pachet salarial corepunzator cu experienta conform cu pozitia prezentata
  • Instrumente de lucru specifice
  • Masina de serviciu
  • Cazare decontata
  • Diferite bonificatii

Competențe necesare