urgent

MANAGER FINANCIAR

Full time @PROFESIONAL LEASING în Producție
  • Bacau, Romania
  • Dată publicare : aprilie 11, 2024
  • Salariu: 20.000 lei - 25.000 lei / lună

Detalii job

  • Nivel carieră Senior level (>5 ani)

PROFESIONAL LEASING recruteaza MANAGER FINANCIAR pentru clientul sau cu experienta in sector industrial

Obiectivele generale ale postului:

  • Intocmirea situatiilor financiare statutare in conformitate cu OMF 2844/2016 de aprobare a reglementarilor contabile conform IFRS.
  • Masurarea, evaluarea, cunoasterea, gestionarea si controlul activelor, datoriilor si capitalurilor proprii, precum si a rezultatelor obtinute de companie.
  • Organizarea, coordonarea, supervizarea si controlul activitatii financiar-contabile in conformitate cu Legea Contabilitatii 82/1991.

Descrierea jobului

Ce ne dorim de la tine:

  • Studii superioare, profil economic, finante-contabilitate
  • Experienta min. 5 ani intr-un post similar
  • Certificari membru CECCAR, CAFR, CCF, ACCA
  • Cunostinte necesare cunostinte solide de raportare si financiare, ERP, MS Office (Word, Excel, Power Point) si utilizare programe bancare,
  • Limba engleza – nivel avansat
  • Permis conducere cat. B
  • Disponibilitate de relocare in Bacau

Aptitudini si caracteristici personale:

  • Foarte bune abilitati de organizare, conducere si coordonare, de negociere, comunicare si lucrul in echipa
  • Capacitate deosebita de analiza si sinteza, de a lucra cu detalii, atentie concentrata si distributiva
  • Capacitatea de a lua decizii profesionale cu minima supervizare
  • Seriozitate, constiinciozitate, confidentialitate, loialitate, corectitudine, rigurozitate si meticulozitate, adaptabilitate, rezistenta la stres

Ce veti face la noi:

  • Implicarea in procesul de audit financiar in vederea obtinerii unui raport de audit fara rezerve;
  • Intocmirea situatiilor si rapoartelor de care raspunde in termenele si formatele agreate;
  • Participarea activa la respectarea calendarului de raportare;
  • Participarea activa la procesul de audit financiar in vederea obtinerii unui raport de audit fara rezerve;
  • Analiza si interpretarea pozitiilor de cheltuieli, respectiv furnizarea unor inputuri ce pot conduce la solutii de optimizare a acestora;
  • Stabilitatea personalului ce compune echipa pe care o conduce;
  • Participarea la procesul anual de evaluare, atat pentru propria activitate, cat si pentru cea a echipei pe care o conduce, a colegilor si a superiorilor;
  • Implicare activa in elaborarea, respectarea, respectiv optimizarea, bugetului anual de cheltuieli al compartimentului de care raspunde;
  • Implicarea in proiectele existente sau cele noi de optimizare a proceselor de evidenta contabila si raportare.

Descrierea companiei

PROFESIONAL LEASING ofera angajatorilor o varietate de solutii inclusiv recrutare permanenta, temporara si pe baza de contract, evaluare si selectie de personal, training, consultanta, personal asiatic.

Competențe necesare