Inginer Proiectant CF

Full time @Sisteme Fotovoltaice Romania SRL în Energetică
  • Bucuresti, Romania
  • Dată publicare : mai 8, 2024
  • Salariu: 6.000 lei / lună

Detalii job

  • Nivel carieră Mid level (2-5 ani)

Descriere job

 Descrierea jobului:

  • Elaborare documentații tehnico-economice, în toate etapele procesului de proiectare;
  • Intocmire documentatie tehnica pentru alimentarea cu energie electrică a echipamentelor (tablouri de distribuție, celule de distributie, transformatoare de putere, motoare electrice,);
  • Intocmire documentatie tehnica instalații de legare la pamant;
  • Asigurarea de servicii de asistență tehnică, beneficiarului;
  • Utilizarea programelor de calcul în domeniile de competenţă;
  • Execută lucrările de proiectare conform cerințelor solicitate și respectand standardele de calitate folosind software de specialitate;
  • Întocmește documentațiile tehnice în conformitate cu prevederile legislative;
  • Prezinta proiectele in timp util catre client/departamentul vanzari;
  • Pregateste listele de materiale și piese necesare pentru proiectele de care este responsabil.
  • Participa la licitatii publice prin implicarea in propunerea tehnica necesara;
  • Urmareste intocmirea tuturor documentelor specific activitatii;
  • Realizeaza studii de soluție, de fezabilitate, proiecte tehnice și detalii de execuție pentru instalații electrice;
  • Se deplaseaza pentru evaluarea tehnica a proiectului;
  • Asigură suport tehnic personalului executant aflat în teren și furnizează la cerere informații suplimentare pentru localizarea cu o mai mare ușurință a locatiilor de execuție
  • Planificarea, organizarea şi gestionarea resurselor tehnice, economice şi a resurselor umane.

Competențe necesare