Contabil Șef

Full time @PROFESIONAL LEASING în Agrară , în Producție
  • Buzau, Romania
  • Dată publicare : iulie 15, 2024
  • Salariu: 7.500 lei - 10.000 lei / lună

Detalii job

  • Nivel carieră Senior level (>5 ani)

Suntem în căutarea unui Contabil Șef / Expert Contabil talentat și experimentat pentru a se alătura echipei noastre dinamice. Persoana ideală va avea cunoștințe solide în domeniul contabilității și va fi capabilă să gestioneze toate aspectele financiare ale companiei, asigurând conformitatea cu legislația în vigoare și contribuind la stabilitatea și creșterea financiară a organizației noastre.

Responsabilități:

  • Supervizarea și coordonarea echipei contabile.
  • Asigurarea întocmirii și depunerii la timp a tuturor raportărilor financiare și fiscale.
  • Gestionarea proceselor de închidere lunară, trimestrială și anuală.
  • Pregătirea și analizarea situațiilor financiare, bugetelor și prognozelor financiare.
  • Asigurarea conformității cu reglementările legale și fiscale.
  • Elaborarea și implementarea politicilor și procedurilor contabile.
  • Gestionarea relațiilor cu auditorii externi și instituțiile financiare.
  • Identificarea și implementarea de soluții pentru optimizarea proceselor financiare.

Cerințe:

  • Diplomă de licență în Contabilitate, Finanțe sau un domeniu similar.
  • Calificare profesională de Expert Contabil (CECCAR).
  • Experiență de minimum 5 ani în contabilitate, dintre care cel puțin 2 ani în poziții de conducere.
  • Cunoștințe solide de legislație fiscală și contabilă din România.
  • Abilități de analiză și interpretare a datelor financiare.
  • Cunoștințe avansate de utilizare a software-urilor contabile și a pachetului Microsoft Office (Excel, Word).
  • Abilități de lider și capacitatea de a gestiona și motiva o echipă.

Oferim:

  • Pachet salarial corespunzator cu experienta
  • Instrumente de lucru specifice laptop, telefon, masina
  • Diferite bonificatii trimestriale/anuale