Contabil Junior

Full time @PROFESIONAL LEASING în Prestări servicii
  • Bacau, Romania
  • Dată publicare : aprilie 14, 2024
  • Salariu: 2.500 lei - 3.000 lei / lună

Detalii job

  • Nivel carieră Fără experiență

Descriere job

Jobul consta in prestarea de servicii financiar contabile .

Responsabilitatile principale sunt:

  • Gestionarea unui portofoliu de clienti.
  • Inregistrarea tranzactiilor clientilor, conform cu principiile si reglementarile contabile si fiscale aplicabile.
  • Intretine relatia cu clientii, asigurand un climat de incredere si parteneriat.
  • Intocmeste si depune declaratiile fiscale.
  • Supravegheaza si este responsabil de termenele de raportare catre stat sau cele asumate catre clienti.
  • Intocmeste si verifica situatiile de sinteza (balante, jurnale, registre, etc.)
  • Calculeaza si verifica impozitele si taxele datorate de clienti.
  • Intocmeste si verifica raportarile fiscale: deconturi TVA, declaratii informative, declaratii recapitulative etc.
  • Intocmeste si verifica bilanturile anuale si raportarile semestriale.
  • Intretine relatia cu Administratiile financiare.

Cerinte:

  • Candidatul ideal este cel cu o experienta in domeniul financiar contabil sau cel care reuseste sa asimileze un volum mare de notiuni intr-un interval relativ scurt.
  • Cunostinte de contabilitate financiara si fiscalitate pana la nivel de bilant inclusiv.
  • Persoana cu abilitati de comunicare, de lucru in echipa si de respectare a termenelor limita.
  • Dorinta de perfectionare permanenta a cunostintelor si abilitatilor profesionale.
  • Experienta cu programele de contabilitate Mentor si Saga este un avantaj.

Beneficii:

  • Beneficiile sunt in primul rand materiale, lucrul intr-un mediu placut si intr-o echipa tanara in plina dezvoltare.
  • Salariu fix în funcție de nivelul de pregătire 2.500 – 3.000 RON;
  • Prime trimestriale și cu alte ocazii;
  • Portofoliu de clienți din diferite domenii de activitate;
  • Resurse pentru dezvoltarea continuă pe plan profesional;

Descriere Companie:

Infinity Consulting este o companie mica specializata in prestarea de servicii financiar-contabile  ( firma de contabilitate si expertiza).

Oferim un mediu de lucru placut, un birou frumos si o echipa competenta si ambitioasa.