Consilier identificare piese auto-dezmembrari

Full time @CARPEDIA în Mașini / Auto
  • Bacau, Romania
  • Dată publicare : martie 15, 2024
  • Aplică până la : aprilie 30, 2024
  • Salariu: 3.500 lei - 4.500 lei / lună

Detalii job

  • Nivel carieră Entry level (<2 ani)

Descriere job

Ne dezvoltăm si ne dorim parteneri noi în echipa .
Vrem să faci parte din echipa noastră, ne dorim persoane cu atitudinea pozitivă, organizate şi atente la detalii.

Ce ne dorim de la viitorul coleg :

  • Să deţină informatii/cunoştinţe de operare programe de identificare piese auto;
  • Cunoştinţele tehnice despre: piese auto ale autoturismelor constituie un avantaj ;
  • Cunoştinte de operare PC (Word, Excel);
  • Abilităţi excelente de comunicare şi spirit de echipă dublate de răbdare.
  • Permis categ.B

Descrierea jobului

  1. Consultarea clienților: Ascultarea necesităților clienților și oferirea de sfaturi și recomandări în legătură cu piesele auto necesare pentru vehiculul lor.
  2. Identificarea pieselor: Utilizarea cunoștințelor despre vehicule și piese auto pentru a identifica și selecta piesele potrivite pentru clienți.
  3. Verificarea compatibilității: Asigurarea compatibilității pieselor identificate cu vehiculul specific al clientului prin verificarea anului fabricației, a modelului și a altor caracteristici relevante.
  4. Furnizarea informațiilor: Oferirea de informații precise și detaliate despre piesele auto disponibile în dezmembrări, inclusiv starea lor, prețul și alte detalii relevante.
  5. Consilierea în luarea deciziilor: Ajutarea clienților în alegerea celor mai potrivite piese auto în funcție de necesitățile lor, bugetul disponibil și alte considerații importante.
  6. Asistență în achiziție: Oferirea de asistență în procesul de achiziție a pieselor auto, inclusiv furnizarea de informații despre modalitățile de plată, termenii și condițiile de vânzare și alte aspecte legate de tranzacție.
  7. Servicii post-vânzare: Oferirea de suport și asistență clienților în cazul în care apar probleme sau întrebări în legătură cu piesele auto achiziționate.

În general, obiectivul tău ca și consilier în identificarea pieselor auto din dezmembrări ar fi să asiguri o experiență pozitivă clienților și să îi ajuti să găsească piesele potrivite pentru nevoile lor.

Ce itioferim:

  • Salariu corespunzator cu experienta 3.500 – 4.500 RON
  • Tichete de masa /zi lucrata
  • Pachet salarial competitiv, înfuncție de experiență și performanțe
  • Mediu de lucru profesionist și echipă dedicată
  • Oportunități de dezvoltare profesională și avansare în cadrul companiei
  • Beneficii suplimentare, cum ar fi asigurare medicală, concediu plătit si voucher de vacanta

  • Program de lucru luni – vineri , 8.00 – 17.00 , 1 ora pauza de masa

Descrierea companiei

Dezmembrari auto

Str. Stefan cel Mare nr.73,
Com. Secuieni, Jud. Bacau

Despre noi https://dezonline.ro

Competențe necesare