Asistenta medicala / Asistent medical

Full time @M-CM Consulting RH Belgium în Medicină
  • Wallonia, Belgium
  • Dată publicare : martie 22, 2024

Detalii job

  • Nivel carieră Entry level (<2 ani)

M-CM ConsultingRH (Belgium) este un cabinet specializat în domeniul resurselor umane, care se concentrează pe recrutare, plasare și integrare (omboarding) in Belgia si tarile francofone din Europa, oferind de asemenea servicii de asistenta administrativa și de relocare pentru candidații săi. Serviciile oferite candidaților sunt gratuite.

Biroul dorește să constituie o rezervă de candidați pentru poziția de asistent medical în Belgia.

Responsabilitățile principale includ:

  • Ingrijirea medicală de calitate conform protocoalelor instituției medicale respective: spital sau rezidenta de bătrâni;
  • Menținerea și actualizarea documentației medicale a pacienților / rezidentilor;
  • Colaborarea strânsă cu echipa multidisciplinară și contribuția la evoluția protocoalelor de îngrijire;

Cerințe:

  • Absolvent al unei școli de asistenți medicali acreditate, dând acces la recunoașterea diplomei în Belgia și obținerea vizei de practică necesară pentru exercitarea meseriei de asistent medical în această țară.
  • Nivel minim de limba franceză scris si vorbit: B2. Cursuri de limba franceza pot fi organizate in acest sens, de la nivelul A2 (elementar avansat) la nivelul B2 (intermediar avansat);
  • Experiență anterioară într-un mediu medical spitalier sau rezidenta de batrani este un avantaj;
  • Proactivité, respect, empatie;
  • Permis de conducere de tip B – este foarte indicat;

Beneficii:

  • Contract pe termen nedeterminat cu normă întreagă;
  • Salariul este determinat conform legislatiei in vigoare și se bazează pe grilele IFIC valabile în Belgia, luând în considerare: nivelul de specializare si experienta teoretica si practica a candidatului respectiv;
  • Remunerație suplimentară pentru turele de noapte, duminici sau sărbători legale;
  • Diverse avantaje complementare in functie de institutie medicala;

Daca va regasiti in descrierea de mai sus si sunteti interesati de aceasta oportunitate profesionala, va rugam sa ne trimiteti CV-ul si scrisoarea de intentie la adresa de e-mail urmatoare: contact@m-cmconsulting.net