ASISTENT MANAGER CALITATE

Full time @Industries Yield în Textilă
  • Bacau, Romania
  • Dată publicare : aprilie 21, 2024
  • Salariu: Negociabil

Detalii job

  • Nivel carieră Entry level (<2 ani)

Descriere job

Candidatul Ideal

  • Asigura suport in organizarea si coordonarea departamentului de calitate;
  • Monitorizeaza și evalueaza procesele de producție pentru a garanta conformitatea produselor finite cu standardele de calitate stabilite;
  • Asigura suport la organizarea activitatii de asigurare a calitatii in procesul de productie;
  • Investigarea non-conformităților și reclamațiilor legate de calitate și implementarea măsuri corective pentru a preveni recurența lor;
  • Integreaza si formeaza echipe de controlori tehnici de calitate;
  • Raporteaza direct managerului de calitate situatiile intalnite.

Descrierea jobului

  • Studii superioare tehnice finalizate (Industria Textila / Controlul Calitatii);
  • Experienta in managementul calitatii (sistem & procese) – minim 5 ani;
  • Experienta in coordonarea unei echipe – minim 2 ani;
  • Experienta in gestionarea neconformitatilor;
  • Abilitati de analiza si sintetizare a informatiei;
  • Foarte bune abilitati de comunicare;
  • Bune cunostinte MS Office: Word, Excell, Power Point;
  • Disponibilitate la deplasari si la program prelungit.

Descrierea companiei

MONCLER, bastionul inovaţiei, cercetării şi dezvoltării, cu marcă recunoscută „BRAND de LUX” in industria textila, este prezent la nivel internațional, inclusiv in România, si oferă oportunități de dezvoltare profesională continua.

MONCLER Industries Yield Bacau este un ADEVARAT centru de inovație, excelență si calitate a gecilor de puf din întreaga lume și un braț important al companiei MONCLER cu 2000 de angajați în 5 puncte de lucru (Bacau, Tecuci si Blagesti) si in continua extindere.

De asemenea, la MONCLER Industries Yield Bacau se afla si cea mai „SMART Factory” din Europa.